O nas

Nasza Hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), organizacij uznawanej przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI. Jesteśmy członkiem Klubu Owczarka Niemieckiego w Polsce (KON).Pasja do owczarka niemieckiego rozpoczęła się bardzo dawno temu, lecz od niedawna postanowiliśmy zajmować się tą przepiękną rasą bardziej profesjonalnie rejestrując naszą hodowlę w ZKwP i FCI.

W naszej pracy z owczarkami niemieckimi stawiamy na wysoki standard hodowlany, zarówno w zakresie wyszkolenia naszych psów, jak i przy doborze reproduktorów.

Nasze owczarki badane są pod kątem dysplazji stawów biodrowych (HD) i łokciowych (ED), Prawidłowe stawy pozwalają zmniejszyć w przyszłości ryzyko przekazywania dysplazji w dalszych pokoleniach. Również przy doborze reproduktorów zwracamy uwagę na wyniki badań HD i ED u przyszłych tatusiach szczeniaków oraz ich całej linii pokoleniowej (hodowlanej). 
Nasze psy są szkolone z zakresu posłuszeństwa i obrony, zaliczając egzaminy BH (pies towarzyszący) i IPO (pies obronny). Dążymy również do uzyskiwania w przyszłości Licencji Hodowlanej. Przy decyzji o kryciu naszych suk, kierujemy się zasadami, aby reproduktor wykazywał się doskonałą budowę anatomiczną, zdrowiem i właściwymi cechami psychicznymi. Ważne jest również poziom wyszkolenia oraz wyniki badań HD i ED oraz potwierdzone DNA. Cechy te gwarantują wysoką jakość szczeniaków.

Psy karmimy najlepszymi karmami suchym takimi jak WINNER PLUS czy MERA DOG. Są to karmy stosowane przez najlepszych hodowców na świecie, Psy karmione są także mięsem z dodatkami ( warzywa, oleje, witaminy), co gwarantuje prawidłowy rozwój naszych pupili oraz ich zdrowie. Szczenięta w naszej hodowli przychodzą na świat w domu i pozostają pod stałą naszą opieką do momentu zmiany miejsca pobytu. Staramy się tworzyć rodzinną atmosferę, co wpływa na właściwą socjalizację i późniejszy prawidłowy rozwój i akceptację nowego miejsca.

Każdy szczeniak w chwili zakupu posiada metrykę Związku Kynologicznego w Polsce i książeczkę zdrowia, jest zachipowany, wielokrotnie odrobaczony i zaszczepiony stosownie do wieku. Wszystkich zainteresowanych zakupem szczeniąt z naszej hodowli zapraszam do skontaktowania się z nami, Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.