O nas

Nasza Hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), organizacij uznawanej przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI. Jesteśmy członkiem Klubu Owczarka Niemieckiego w Polsce (KON).Pasja do owczarka niemieckiego rozpoczęła się bardzo dawno temu, lecz od niedawna postanowiliśmy zajmować się tą przepiękną rasą bardziej profesjonalnie rejestrując naszą hodowlę w ZKwP i FCI.

W naszej pracy z owczarkami niemieckimi stawiamy na wysoki standard hodowlany, zarówno w zakresie wyszkolenia naszych psów, jak i przy doborze reproduktorów.

Nasze owczarki badane są pod kątem dysplazji stawów biodrowych (HD) i łokciowych (ED), Prawidłowe stawy pozwalają zmniejszyć w przyszłości ryzyko przekazywania dysplazji w dalszych pokoleniach. Również przy doborze reproduktorów zwracamy uwagę na wyniki badań HD i ED u przyszłych tatusiach szczeniaków oraz ich całej linii pokoleniowej (hodowlanej). Nasze psy są szkolone z zakresu posłuszeństwa i obrony, zaliczając egzaminy BH (pies towarzyszący) i IPO (pies obronny). Dążymy również do uzyskiwania w przyszłości Licencji Hodowlanej. Przy decyzji o kryciu naszych suk, kierujemy się zasadami, aby reproduktor wykazywał się doskonałą budowę anatomiczną, zdrowiem i właściwymi cechami psychicznymi. Ważne jest również poziom wyszkolenia oraz wyniki badań HD i ED oraz potwierdzone DNA. Cechy te gwarantują wysoką jakość szczeniaków.

Psy karmimy najlepszymi karmami suchym takimi jak WINNER PLUS. Jest to karma stosowana przez najlepszych hodowców na świecie, a zwłaszcza w hodowlach niemieckich. Psy karmione są także mięsem z dodatkami ( warzywa, oleje, witaminy), co gwarantuje prawidłowy rozwój naszych pupili oraz ich zdrowie. Szczenięta w naszej hodowli przychodzą na świat w domu i pozostają pod stałą naszą opieką do momentu zmiany miejsca pobytu. Staramy się tworzyć rodzinną atmosferę, co wpływa na właściwą socjalizację i późniejszy prawidłowy rozwój i akceptację nowego miejsca.

Każdy szczeniak w chwili zakupu posiada metrykę Związku Kynologicznego w Polsce i książeczkę zdrowia, posiada chip, wielokrotnie odrobaczony i zaszczepiony stosownie do wieku. Wszystkich zainteresowanych zakupem szczeniąt z naszej hodowli zapraszam do skontaktowania się z nami, Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.